Karlovy Vary

Krajské město Karlovarského kraje Karlovy Vary neboli Karlsbad se stalo populární díky léčivými termálním pramenům. Podle legendy, před téměř 700 lety, uviděl král Karel IV zraněného jelena, který se koupal v léčivé vodě. A na skále Jelení skok nyní stojí socha kamzíka, která je symbolem města.

Měli by jste vědět, že...

Hlavním lákadlem Karlových Varů jsou samozřejmě samotné termální prameny. Jejich voda příznivě působí na organizmus, zlepšuje trávení a metabolismus, napomáhá při léčbě pohybového aparátu. V současné době se používá dvanáct pramenů, ačkoliv jich v různých dobách bylo prozkoumáno na pět set. U pramenů jsou postaveny překrásné kolonády - ideální místo na procházky a popíjení minerální vody. Od té nejteplejší z 12-ti metrového gejzíru Vřídlo přes půvabnou Mlýnskou kolonádu až na Tržní kolonádu přes historické centrum města.

Karlovy Vary - to je velkolepé muzeum architektury. Jen tak se v poklidu projděte po nábřeží řeky Teplá a každá fasáda na vás dýchne dějinami. Tady je příjemné chodit na procházky, obdivovat nádherné scenérie a dýchat lázeňský vzduch.

Na vysokém kopci, na druhé straně hory, na jejímž úpatí se nachází Retro Riverside, stojí nad městem rozhledna Diana. Věž byla postavena před sto lety. Odsud je možné obdivovat nádherné panorama Karlových Varů z výšky 547 m.n.m. Dostanete se k ní pěšky, procházkou po lázeňském lese nebo lanovkou.

Může vás také zajímat...
Služby recepce

Transfery Velmi rádi Vám zajistíme profesionální transport partnerskou taxislužbou. Neváhejte a rezervujte si trasfery z letiště do hotelu a zpět…