Svatošské skály - Žulové skalní město

Objevujte přírodní krásy pěšky nebo na kole.

Žulové skalní město bylo vytvořeno řekou Ohří, která v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala karlovarský žulový masív hlubokým kaňonem. Na levém, nárazovém břehu vytvořila řeka vysoké žulové stěny. Vlivem postupné větrné a dešťové eroze a působením mrazu byly skalní skupiny rozpukány v mohutné skalní pilíře a jehlany.

Kudy kam?

 

Romantické údolí je přístupné pouze pěší, cyklo a vodní turistikou. Turisticky značené stezky okolní zalesněnou kopcovitou krajinou vycházejí z Lokte, Doubí u Karlových Varů a Cihelen. Národní přírodní památka je součástí 10 kilometrů dlouhé naučné stezky Doubí – Svatošské skály s 12 zastávkami s informacemi z oborů geologie, archeologie, historie a botaniky.

 

Skalní město leží na cyklostezce z Karlových Varů do Lokte, po které prochází páteřní cyklotrasa č. 204. V sousedství skal naleznete dvě výletní restaurace a visutou lávku přes Ohři, lidově zvanou „houpací most“. Svatošské skály nabízejí ideální podmínky pro horolezectví.

 

zdroj: karlovyvary.cz a kvpoint.cz

Může vás také zajímat...
Kolonády

Nejznámější fotografie z Karlových Varů pocházejí právě ze samotného centra města. Představte své rodině krásy lázeňské architektury a třeba ochutnejte…

Kam vyrazit na golf?

V údolí řeky Teplé, jen 3 km od Luxury Wellness Resort Retro Riverside, leží zelený ráj. Ráj, který navrhla jedna…

Pohádková historie

Hrad Loket a zámek Bečov   Nejnavštěvovanější památkou historického městečka je románský hrad Loket z počátku 13. století. V době lucemburské sloužil hrad…